Pozvánka

Příměšťák v BOSE 27.8. - 31.8.2018

CVČ BOSA BRNO-BOSONOHY

 

Zdravím všechny účastníky našeho tábora !!!

protože se již kvapem blíží termín, kdy se spolu setkáme v BOSE, posílám upřesňující informace týkající se příjezdu, evidence, programu a potřebných dokumentů.

 

Každý den budeme na děti čekat mezi 8.00-8.45 hodinou v prostorách  CVČ BOSA na Ostopovické ul. 29 nebo v 7.45 hodin u schodiště poblíž autobusové zastávky „Vozovna Komín“ (zastávka linek 67+84).  ).  Děti si můžete vyzvednout  po 16 hodině (do 17 hod.) v Bose nebo v 17 hodin opět na zastávce „Vozovna Komín“. Může se stát, že při delších výletech přijedeme později, příp. děti budou k vyzvednutí na jiných místech (samozřejmě po předchozí dohodě s rodiči).


 

KDE NAJDETE CVČ BOSA (doprava):
Automobilem se do BOSY dostanete dle mapy níže, povezete-li děti autobusem, v Bosonohách má konečnou stanici linka MHD č.69 a projíždí tudy linka MHD 51 a linky IDS JMK č.401 a 402. Jedete-li ze směru od Starého Lískovce, vystupte na zastávce „Hoštická“ (linka 69 má zastávku jinde než ostatní), ze směru od Popůvek vystupte na zastávce „Pražská“.   CVČ Bosa je od zastávek cca 5-7 minut pěšky.

 

 

Program:

Garantem tohoto tábora je  Ilona Brunová, dětem se bude věnovat společně se spolupracovnicemi tanečního studia Martinou Bittnerovou, Markétou Špičkovou a Ivetou Brunovou.

 

Co máme naplánováno na jednotlivé dny:

PONDĚLÍ – první den nás čeká vzájemné seznámení v BOSE - krátký program - návštěva místního dětského hřiště a odpolední tvoření = „trička nejen pro radost“.

Starší děvčata si mohou zatančit s Markétou a Ivčou, mladší si zařádí na trampolíně, příp. vyrazí o něco dříve na oběd, aby si více užily dětského hřiště.

Na poslední chvíli jsme domluvili dětem jízdu na koních v Troubsku, program jsme tedy upravili dle aktuální situace.

 

ÚTERÝ – celodenní výlet s návštěvou zábavného BRuNO Family parku, kde se děti vyřádí na trampolínách, skluzavkách, nafukovacích atrakcích, v bludišti nebo na autíčcích (jízda je placená). Bude-li pěkné počasí, strávíme část návštěvy také na venkovních „vodních atrakcích“.

V BRuNO parku je nutné mít s sebou ponožky, dále doporučujeme delší trička a legíny, aby si děti při jízdě na skluzavkách „nespálily“ záda a kolena. Do „vodního světa“ doporučujeme dětem náhradní oblečení nebo plavky a po zkušenostech z minulého tábora také přezůvky (např. crocsy). Plocha mezi vodními atrakcemi bývá nepříjemně rozpálená.

 

STŘEDA – tento den nás čeká výlet do expozice VIDA! science centrum Brno. Pro děti máme domluvený zážitkový program na téma „Léto na indiánský způsob“: Děti se seznámí s uměním kouřových signálů, poznají barevná kouzla šamanů a zkusí si vyrobit zlato.  V prázdninových dílničkách centra VIDA! si samy vyrobí  indiánský talisman a samozřejmě zbude dostatek času na vyzkoušení alespoň části ze 170 interaktivních exponátů, které VIDA! nabízí.

 

ČTVRTEK – v tento den jsme spojili 2 přání, která se objevovala v přihláškách nejčastěji: cestování vlakem a návštěva ZOO. Na každém z letošních táborů jsme navštívili jinou ZOO, máme za sebou návštěvu brněnské, vyškovské a tentokrát na nás čeká ZOO v Hodoníně. V ZOO máme pro naši skupinu dohodnutou komentovanou prohlídku, děti se dozvědí něco nového, zajímavého o zvířátkách a podívají se na místa, kam se běžní návštěvníci nedostanou.

Přespávající děti pojedou z nádraží rovnou do BOSY, s ostatními se budeme individuálně domlouvat podle příjezdu vlaku do Brna.


NOCOVÁNÍ v BOSE:    ČTVRTEK-PÁTEK

 

PÁTEK – závěrečný den děti čeká už jen „decentnější“ návštěva dětského hřiště MRAVENIŠTĚ

 

PŘENOCOVÁNÍ v BOSE: Ze zkušeností v minulých letech se zpočátku děti přespání obávají a přihlášky nám chodí vypsané „bez spaní“. V průběhu 2-3 dnů si však děti vytvoří kamarádské vazby a o noční dobrodružství projeví zájem téměř všichni. S nocováním tedy počítáme i v tomto týdnu.  

 

STRAVOVÁNÍ:  pro děti bude k dispozici ovoce, zelenina,  pečivo, pomazánky nebo sušenky a oplatky na svačinky mimo Bosu, teplé obědy budou zajištěny v restauracích poblíž míst, kde se budeme v daný den zdržovat. V CVČ bude k dispozici také pití. Nezapomeňte dát dětem vlastní lahve na výlety mimo Bosu. 

 

PLATBA:
Cena pětidenního tábora je 1700 Kč. Jestliže jste uhradili pouze zálohu 500 Kč, můžete doplatek 1200 Kč uhradit v hotovosti přímo na místě (CVČ Bosa) nebo bankovním převodem na účet ČSOB 194628647/0300 tak, abychom platbu obdrželi do pátku 24.8.2018. V ceně jsou zakalkulovány všechny aktivity, materiál+vstupné kromě nocování (+50 Kč na večeři a snídani), jízdného MHD a placených atrakcí.

 

CO S SEBOU?

Každý den budeme cestovat MHD, děti do 6 let mají jízdné zdarma, děti do 10 let musí mít  průkazku IDS JMK s bezplatným kupónem, ostatní musí mít své vlastní jízdenky nebo „průkazky“.

* drobné kapesné např. na zmrzlinu,  na placené atrakce v Bruno parku, příp. suvenýry v  rámci výletů mimo Bosu – nákup suvenýrů se snažíme korigovat.

* kopie průkazky zdravotní pojišťovny

* vyplněný dotazník o alergiích, zdravotních komplikacích …

* vyplněný a podepsaný formulář o bezinfekčnosti

 

NA AKTIVITY V BOSE

* pohodlná trička

* kraťasy nebo legíny

 

NA VÝLETY

* oblečení sportovního charakteru

* batůžek

* láhev na pití cca 0,75l – pro pitný režim

* obuv vhodná na delší trasy

* V BRuNO parku je nutné mít ponožky, dále doporučujeme delší trička a legíny, aby si děti při jízdě na skluzavkách „nespálily“ záda a kolena. Letos je v BRuNU otevřený nové venkovní „vodní svět“, dejte tedy dětem náhradní oblečení, příp. i  plavky. 

 

NA SLUNEČNÉ DNY

* pokrývka hlavy (čepice, šátek, klobouk

* brýle

* opalovací krém

 

NA STUDENĚJŠÍ DNY

* pláštěnka,

* bunda (mikina)

 

NA PŘESPÁNÍ

* spacák (deku) + polštářek, příp. karimatku

* oblečení na spaní

* hygienické potřeby

* ručník

 

OBUV

* boty vhodné na výlety,

* přezůvky do BOSY

 

 

NA VŠECHNY SE TĚŠÍ

ILONA, MARTINA, MARKÉTA a IVETA