Ilona Brunová

Tanečnice, lektorka, majitelka tanečního studia a taneční skupiny Chimney Brno

 

Tancuji od svých 7 let, ale dá se říct, že tanec miluji od chvíle, kdy jsem se poprvé postavila na nohy.  Mé první  taneční  kroky vedly baletními sály školy I.V.Psoty při  Národním divadle v Brně, kde jsem strávila téměř 10 let.

 

Na střední škole mě po základních tanečních kurzech okouzlily společenské tance. Jakožto „vysloužilé“ baletce se mi více dařilo ve standardních tancích, kde jsem získala taneční třídu „A“, v latinskoamerických tancích o stupeň nižší „B“.  Po maturitě, kdy jsem nastoupila do zaměstnání jako provozní  účetní  a asistentka ředitele jsem své zkušenosti  předávala  dále ve svém volném čase jako trenérka začínajících tanečních párů a asistentka v tanečních kurzech pro středoškoláky a dospělé.

 

Asi před 20ti lety jsem byla požádána o záskok za lektorku kurzů pro děti, která v průběhu školního roku odešla a nebyl nikdo, kdo by po ní převzal kurz pro  5+6tileté děti. Nebyly to jednoduché začátky, protože jsem nikdy před tím s takto malými dětmi nepracovala, byla  to však pro mě osudová změna. Objevila jsem v sobě schopnosti, o kterých jsem do té doby neměla ani tušení - komunikace s dětmi, empatie, pochopení vývoje a individuálních schopností dětí….

 

V roce 1999 jsem definitivně opustila svoji původní práci, která mě nenaplňovala a začala naplno podnikat v oboru výuka a pořádání tanečních kurzů a seminářů. K těmto svým aktivitám s dětmi jsem si pořídila také své dvě vlastní děti. Doplnila jsem si své vzdělání na Katedře sociální pedagogiky  Masarykovy univerzity v Brně, které jsem zakončila jak jinak než závěrečnou prací s tématem "Mimoškolní tanečně-pohybové aktivity dětí předškolního věku". Díky obrovské podpoře rodiny a velkému štěstí na úžasné lidi, kteří mě ve „chvílích nejtěžších“  podrželi, jsem vše zvládla zkombinovat, a nyní si opravdu užívám práci s dětičkami. Těší mě, že mohu spolupracovat se skvělými lidmi z tanečního světa, mezi něž patří např. pan David Strnad, paní Jana Drdácká a další, kteří mě inspirují a podporují.

 

Hřeje mě u srdce, když se ke mně hlásí mladá slečna s tím, že ke mně chodila před 15 lety do tanečků a dodnes si pamatuje písničku nebo má schovaný deníček s obrázky, když se ke mě hlásí rodiče, jejichž děti jsem před mnoha lety učila a informují mě, že v tanečních nebo podobných aktivitách pokračují dodnes.

 

Práce s lidmi a obzvláště s dětmi mě dodnes opravdu baví a nedovedu si představit, že bych dělala něco jiného. Moje práce je mým koníčkem.

 

Děkuji, děkuji, děkuji všem, se kterými jsem mohla za  těch více jak 20 let spolupracovat.

 

Ilona Brunová :-)