PROGRAM 

3.CESTOVACÍHO TÁBORA 26.-30.8.2019

 

Na tomto táboře budeme každý den cestovat mimo Brno. Abychom zvládli přijít včas na všechny autobusové i vlakové spoje budeme se scházet v Komíně na tramvajové zastávce   „SVRATECKÁ“ nebo v Jundrově na parkovišti u hříště „HROCH“.

V případě zájmu bude možné děti předat také na konečné tramvají č. 6+8 (Starý Lískovec-smyčka) ovšem pouze  v pondělí, úterý a pátek. Ve středu toto nebude možné kvůli převozu věcí na spaní v Permoniu.

 

PONDĚLÍ -  PAPOUŠČÍ ZOO Bošovice:

odjezd do Bošovice v 9:01 h.autobusem ze zastávky na hl. nádraží.  Od  10 hodin máme dohodnutou cca hodinovou komentovanou prohlídku jedinečné PAPOUŠČÍ ZOO. Oběd máme dohodnutý po příjezdu do Brna v zajímavě řešené restauraci "U dřevěného Orla". 

ÚTERÝ -  PEVNOST POZNÁNÍ Olomouc:

Pojedeme vlakem z nádraží Královo Pole  v 9:14h. Příjezd o Olomouce je  v 10:52h. a protože cesta trvá cca 15-20 minut, stavíme se ještě před prohlídkou na obědě v restauraci "Michalský výpad"(v pevnosti stravování nenabízí).  Prohlídka pevnosti nám zabere spoustu času, pokud by však zůstala volná chvíle, stavíme se ještě v planetáriuu cca 20 minutovém programem. 

Vlaky zpět do Brna jedou v 15:06h. (příj. 16:45) nebo až 17:06h. (příj. 18:45) na nádr. v Kr.Poli, tak uvidíme, který se nám podaří stihnout.

STŘEDA - PERMONIUM Oslavany - program s přespáváním:

Z Brna vyjedeme  vlakem z Hlavního nádraží v 8:42h. (s přestupem v Tetčicích),  do Permonia dorazíme kolem 10 hodiny. Věci na přespávání budou převezeny do Oslavan autem. Děti mají v Permoniu domluvený celodenní program organizovaný přímo školenými  animátory centra. V rámci organizovaného programu si děti prohlédnou Muzeum hornictví a energetiky a hasičské muzeum s výkladem, zapojí se do unikátní interaktivní hry Magic Permon plné znalostních, dovednostních, adrenalinových úkolů.

Večerní program začne opékáním špekáčků a a skončí  stezkou odvahy v těžní věži.

Organizovaný program končí následující den po snídani.

ČTVRTEK – ZÁMECKÝ PARK Oslavany:

Po snídani se rozloučíme s Permoniem a přesuneme se do zámecké zahrady, kde strávíme zbylý čas před odjezdem.  Bude-li vhodné počasí, děti se mohou „smočit“ v přírodním koupališti Biotop, mohou si zařádit na dětském hřišti a v zámecké zahradě, oběd máme dohodnutý v „Zámecké restauraci“,

Do Brna přijedeme přímým autobusovým spojem, který jezdí každou půlhodinu k nemocnici v Bohunicích od 15:24h.každou půlhodinu.

PÁTEK – zábavní park EDEN Bystřice nad Pernštejnem:

Tentokrát pojedeme vlakem z Brna – dolního nádraží v 8:50h. přestoupíme v Tišnově a do   Bystřice nad Pernštejnem dorazíme kolem půl 11.

Centrum EDEN je zaměřené na historická řemesla a bydlení, děti zde potkají spoustu domácích zvířat, mohou nahlédnout do pokojů panského sídla a v zajímavě řešené budově se dozví také něco zajímavého z oblasti ekologie. Mezi programem se děti naobědvají v restauraci vedle centra.

V centru samozřejmě nechybí ani dětské hřiště s bludištěm, za příznivého počasí, se mohou svézt také na koních ve vedlejší farmě.

Protože je v Bystřici vlakové nádraží hned vedle centra EDEN, budeme se vracet  opět vlakem s příjezdem do Brna v 15:05h. pokud se dětem bude program líbit, tak až v 17:05h.