POZVÁNKA 

na  „CESTOVNÍ PŘÍMĚŠŤÁK 17.8.-21.8.2020“ 

 

Zdravím všechny účastníky našeho tábora!!!

Protože se již kvapem blíží termín, kdy se spolu setkáme na našem „příměšťáku“, posílám upřesňující informace týkající se evidence, programu a potřebných dokumentů.

 

Na tomto táboře budeme každý den kromě pondělka cestovat mimo Brno. Abychom zvládli přijít včas na všechny autobusové i vlakové spoje, budeme se scházet (i rozcházet) v Komíně na tramvajové zastávce   „SVRATECKÁ“ u prvního stánku nedaleko střediska KONSTANCIE, kde si děti budou přebírat  i  předávat naše asistentky dvojčata Petra a Pavla Mrhačovy.

Druhým místem srazu (i vyzvedávání) bude KONEČNÁ tramvaj č. 6 + 8 v Lískovci: „STARÝ LÍSKOVEC-SMYČKA“, kde děti budou přebírat Ilona a Iveta Brunovy.

 

Čas příjezdů vlaků nebo autobusů do Brna, včetně přibližného příjezdu na místa předání dětí, najdete u programu níže. Po dohodě bude možné také vyzvednout děti přímo u vlaku na nádraží. Změní-li se aktuální situace, upřesníme příjezdy a možnosti vyzvednutí SMS zprávou. 

 

 

Program:

Garantem tohoto tábora je Ilona Brunová, dětem se bude věnovat společně se spolupracovnicemi tanečního studia Petrou a Pavlou Mrhačovými a Ivetou Brunovou.

 

 

CO MÁME NAPLÁNOVÁNO NA JEDNOTLIVÉ DNY:

 

PONDĚLÍ (17.8.) – ZOO BRNO:

RANNÍ SRAZ:  „Svratecká“ 7:45h.-8.00h. + „Lískovec-smyčka“ v 7:45-8:00h.

 

Děti od nás obdrží žlutá trička, která budeme celý týden používat místo reflexních vest. První den máme dohodnutou prohlídku ZOO Brno (https://www.zoobrno.cz/), kde děti dostanou formou pracovních listů úkoly a poznají tak další zajímavosti, které při běžné návštěvě snadno přehlédnete.

 

ODPOLEDNÍ předání dětí:  16-16:30h. (Svratecká+smyčka Lískovec)

 

* * *

ÚTERÝ (18.8.) - PEVNOST POZNÁNÍ V Olomouci

RANNÍ SRAZ: Svratecká 7:45-8:00h. + Lískovec v 7:45-8:00h.

 

Tento den nás čeká město Olomouc a hlavně atraktivní centrum  -   PEVNOST POZNÁNÍ (https://www.pevnostpoznani.cz/), kde se zabaví nejen děti všech věkových kategorií, ale i dospělí. Ve čtyřech expozicích si mohou vyzkoušet zajímavě zpracované exponáty z oblasti matematiky, fyziky, biologie, ale také historie. V loňském roce si dokonce někteří odvážlivci zkusili zamotat hlavu na gyroskopu. Prohlídka všech atrakcí, které centrum nabízí, nám zabere spoustu času, doufám však, že letos zůstane volná chvíle také na návštěvu planetária.

 

Protože děti rády cestují vlakem, vybrali jsme vlakové spoje bez přestupování. Výjezd z Brna hlavního nádraží bude v 9:18h. Z Olomouce pak vyjíždí 15:14h. nebo 17.14h. Předpokládáme, že stejně jako vloni stihneme až druhý spoj.

 

ODPOLEDNÍ předání dětí: dle příjezdu vlaku na hlavním nádraží v 16:43h. nebo 18:43h. Na Svratecké + v Lískovci cca od 17:15h. nebo 19:15h.

 

* * *

STŘEDA + ČTVRTEK (19.8.+20.8.) – 24 hodin v zábavném parku PERMONIUM!

RANNÍ SRAZ + předání spacáků a věcí na spaní: Svratecká 7:45-8:00h. + Lískovec 7:45-8:00h. Z Brna pojedeme autobusem (z Mendlova nám.).

 

Středeční dopoledne (po příjezdu z Brna) stráví děti v Oslavanech, kde zavítají do Muzea  hornictví, energetiky a hasičského muzea, po obědě pak „vyběhnou vzhůru“ do  „PERMONIA“ (https://www.permonium.cz/), kde na ně čeká atraktivní program včetně unikátní interaktivní hry Magic Permon plné adrenalinových úkolů, znalostí a dovedností. Zbytek odpoledne se pak mohou při pěkném počasí „vyčachtat“ v permoňáckém bazénu. Večer na děti čeká opékání špekáčků (příp. párků). Stezku odvahy po loňských zkušenostech vyměníme za večerní program v „Duhovém světě“ a samozřejmě budeme v Permoniu NOCOVAT!!!

Děti budou ubytované v ubytovně vybavené matracemi, musí mít však vlastní spacáky. Spacáky+tašky s dalšími věcmi budeme převážet Z+DO Brna automobilem.

 

Ve čtvrtek si po snídani sbalíme spacáky a děti si ještě mohou naposled projít Permonium. Pak opět seběhneme do Oslavan, kde si děti před odjezdem mohou zařádit na dětském hřišti a v zámecké zahradě.

Do Brna přijedeme přímým autobusovým spojem. Nejdříve přijedeme v 15:34h.(na Mendlovo nám.), další spoje pak přijíždí každou půlhodinu.

 

ODPOLEDNÍ předání dětí: vzhledem k tomu, že bude jedno auto plné spacáků, tašek a batohů a může se tak při přebírání leccos přehlédnout, uvítáme jednotné převzetí dětí na parkovišti u areálu „Hroch“ (nedaleko Jundrovského mostu). Přebírání dětí ještě upřesníme podle příjezdu z Oslavan, nejdříve však od 16 hodin.

 

* * *

PÁTEK (21.8.)  – zábavní a poznávací centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem

RANNÍ SRAZ: Svratecká 7:45-8:00h. + Lískovec v 7:45-8:00h.

 

Také na poslední den máme pro děti připravený program s cestováním. Pojedeme vlakem do Bystřice nad Pernštejnem, kde navštívíme centrum EDEN (https://www.centrumeden.cz/cs/). Toto centrum je zaměřené na historická řemesla (tkaní látek, včelařství, mlynářství, bylinkářství…), pěstování plodin i historické bydlení a ekologii. V areálu je spousta domácích zvířat, děti mohou nahlédnout do pokojů panského sídla a dozví se také něco zajímavého z oblasti ekologie. Pracovní listy s úkoly nás cíleně provedou celým centrem. A kdybychom se snad „náhodou nudili J“, nechybí zde dětské hřiště s bludištěm. Bude-li příznivé počasí a dostatek času, děti se mohou svézt i na koních ve vedlejší farmě.

 

ODPOLEDNÍ předání dětí dle příjezdu vlaku na nádraží v Králově Poli v 16:53h., pokud bychom vše zvládli rychleji, tak ve 14.53h. ale podle loňských zkušeností je pozdější příjezd pravděpodobnější. Předání dětí by proběhlo na „Svratecké“ cca v 17:20h. a v Lískovci v 17:45h. (příp. v 15:20h. a 15:45h.).

 

* * * 

 

STRAVOVÁNÍ:  Nezapomeňte dát dětem na výlety dostatek pití, vybíravým můžete přibalit drobnou svačinku. Svačinky budou k dispozici např. rohlíky s máslem a šunkou, buchtičky nebo sušenky. Teplé obědy budou zajištěny v místních restauracích, kde budeme v daný den, v Permoniu máme v ceně také večeři a snídani.

Po celou dobu budou mít děti k dispozici čistící ubrousky a desinfekci.

 

PLATBA:.

Cena tábora je 2500 Kč. Jestliže jste uhradili pouze část, uhraďte prosím doplatek  bankovním převodem na účet České spořitelny č.5556047309/0800 tak, abychom platbu obdrželi do čtvrtka 14.8.2020.

V ceně je zakalkulováno vstupné+24 hodinový organizovaný program v areálu Permonia, jízdné vlakem, dozor asistentek, svačinky a obědy.  Stejně jak tomu bylo u předcházejících táborů, centra nabízí doplňkové služby a placené atrakce nad rámec vstupného, tyto si děti hradí ze svého kapesného.  Např. Eden nabízí za cca 15-20  Kč svezení na koních nebo Pevnost poznání za 30 Kč vyzkoušení gyroskopu nebo návštěvu planetária (obojí za 60 Kč)  … apod.

Děti si dále hradí jízdné MHD v Brně, drobné suvenýry nebo zmrzlinu, či jiné  „speciální“ osvěžení v horkých dnech (vodu do vlastních lahví budeme doplňovat).

 

CO S SEBOU?

 • Protože budeme jezdit také MHD v Brně, musí mít děti od 6 let s sebou „šalinkartu“, příp. jízdenky.
 • Drobné kapesné např. na zmrzlinu, placené atrakce, na drobné suvenýry – např. turistické známky, pamětní mince apod. Nákup suvenýrů se snažíme korigovat.
 • vyplněný dotazník o alergiích, zdravotních komplikacích …
 • vyplněný a podepsaný formulář o bezinfekčnosti
 • kopie průkazky zdravotní pojišťovny.

Účastní-li se děti více týdnů, stačí předat kopii průkazky zdravotní pojišťovny pouze jednou, dotazník a bezinfekčnost je však nutné vyplnit na každý týden zvlášť.

OBLEČENÍ

 • oblečení sportovního charakteru
 • batůžek
 • láhev na pití cca 0,75l – pro pitný režim
 • roušky - pokud by byly nutné do vlaku, MHD apod.

OBUV

 • obuv vhodná na delší trasy + do Permonia přezůvky (kroxy)

 

NA SLUNEČNÉ DNY

 • pokrývka hlavy (čepice, šátek, klobouk)
 • brýle
 • opalovací krém

NA STUDENĚJŠÍ DNY

 • pláštěnka,
 • bunda (mikina)

NA PŘESPÁNÍ DO PERMONIA

 • spacák (deku) + polštářek, příp. karimatku
 • oblečení na spaní
 • hygienické potřeby
 • ručník
 • plavky (do bazénu v Permoniu)
 • přezůvky - nejlépe gumové „kroxy“, které mohou děti využít také u bazénu

 

NA VŠECHNY SE TĚŠÍ

ILONA

PÁJA a PEŤA s IVETOU

 

* * *