David Strnad

 

Od roku 1992 působil 10 let jako tanečník, pedagog a choreograf v Tanečním divadle Bralen v Bratislavě. Poté odešel do Brna, kde stál u zrodu Tanečního divadla MAXIMVS Brno, jehož byl 11 let uměleckým šéfem a technickým ředitelem ( www.tdmaximvs.cz ). 

Od roku 2004 působil jako interní pedagog na JAMU (ateliéry muzikálového herectví), od roku 2015 se stal docentem kabinetu pohybové výchovy a tutorem zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. 

David Strnad vede pravidelné technické i metodické workshopy pro tanečníky i pedagogy  jak v Čechách (Olomouc, Ostrava, Třebíč, Veselí nad Lužnicí...), tak i v zahraničí (Slovensko, Francie, Itálie...). Vedl odborné semináře na uměleckých univerzitách  ve Španělsku, Turecku, Portugalsku, Holandsku, Finsku. Jako nejzajímavější místo jeho působnosti uvádí pak území Vatikánu v Itálii. 

Kromě workshopů pro amatérské i profesionální tanečníky a pedagogy,  vyučuje již 15 let pravidelně na Letních školách tance a vede akreditované kurzy pro pedagogy ZUŠ (výuka vybraných technik moderního tance).

Jako tanečník a choreograf se podílel také na mnoha operách. „Od muzikálů po činohru a od choreografie po pohybovou spolupráci“ – takto lze stručně definovat jeho spolupráci s brněnským Městským divadlem, divadlem Polárka, divadlem Reduta Brno a Divadelním studiem Marta. Mezi další patří spolupráce s Městským divadlem ve Zlíně, Klicperovým divadlem v Hradci Králové, operou ve Znojmě, Slezským divadlem v Opavě, Slováckým divadlem v Uherském Hradišti a dalších.