Stravování 

Pro ubytované v domovech mládeže jsou k dispozici kuchyňky s ledničkou, elektrickým vařičem a varnou konvicí. Můžete si zde připravit teplé nápoje nebo ohřát potraviny.

 

Snídaně: 

pro nenáročné zájemce o snídaně bude v některé z kuchyněk k dispozici „samoobslužná minikantýna“, kde si mohou potraviny na snídani nebo svačině zakoupit. K dispozici budou základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balené uzeniny nebo sýry, jogurty, čaj, káva, a pečivo, oplatky, sušenky ...., které budou průběžně doplňovány.  "Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloži do přiložené do kasičky.

Snídaně si můžete zajistit také z vlastních zdrojů, nebo zakoupit v místní síti obchodů a uschovat si je v chladničkách.

Protože některé potraviny není možné zakoupit v běžné obchodní síti a je třeba je přivézt z Brna, potřebujeme od Vás informaci, zda budete využívat naši „samoobslužnou kantýny“, i kdyby to nebylo přímo na SNÍDANĚ, označte prosím svůj zájem na přihlášce v kolonce "Budu odebírat snídaně nebo svačiny".

 

Obědy a večeře: 

 

Polední menu i večeře si můžete vybrat v kterékoliv restauraci poblíž centra, kde si vyberete dle svých individuálních požadavků a chuti - aktuální nabídky MENU budou k dispozici na internátech. Kontakty na restaurace najdete níže.

Jestliže bude dostatek zájemců, je možné využít v pracovní dny provozu školní jídelny, která je ve stejné budově, kde probíhají semináře. Cena za MENU se je v roce 2024 - 130 Kč. Aktuální jídelní lístky z minulých let najdete ZDE

 

V Boskovicích najdete obchody se zdravou výživou, vegetariánskou jídelnu, pekárnu, s prodejem čerstvého pečiva, „osladit život“ si můžete v místní cukrárně nebo kavárně a máte-li „mlsný jazýček na speciální čajíček“ doporučujeme zajít si také do čajovny....

 

Tipy:

Účastníci loňských seminářů si pochvalovali např.  malou restauraci v uličkách židovského města (U Rudyho-Plačkova 39), Restauraci „29“ se širokou nabídkou zeleninových salátů (tř. kpt.Jaroše 29) nebo restauraci Eden (Svatopluka Čecha), která je poblíž místa ubytování. 

Další možnosti najdete v nabídce zde:

RESTAURACE

        ADRESA        

ODKAZ

EDEN Svatopluka.Čecha.1915/17 https://www.eden-restaurace.cz/
REPETE Havlíčkova 44 https://www.repete-boskovice.cz/ 
RESTAURACE29 Kapitána Jaroše 100/29 https://www.restaurace29.cz/
RESTAURACE A PIZZERIE VIVA Masarykovo nám. 33/32 www.vivarestaurace.cz/
ZLATÁ RŮŽE Kpt. Jaroše 158/3 www.zlata-ruze.cz/
BLUE QUEEN nám. Dr. Snětiny 2  
RESTAURACE U RUDYHO Plačkova 617/39 www.urudyho.eu/
PIZZERIA VENEZIA Kapitána Jaroše 2196/24a www.pizzeria-venezia.cz/
ŠPEJCHAR RESTAURANT Kapitána Jaroše 23 https://www.facebook.com/SpejcharBoskovice#utm_source=firmy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13271715
VEGET
vegetariánská.jídelna
Antonína Trapla 1 www.veget-jidelna.cz/
RESTAURACE
U RABÍNA
Plačkova 45 https://restauraceurabina.cz/
KAKABU CAFÉ
kavárna
Antonína Trapla 67/6 https://www.facebook.com/kakabucafe/
LITERÁRNÍ ČAJOVNA Zborovská 9 www.cajovna.cz/cz/literarni-cajovna/