BOSKOVICE

městečko s cca 11.000 obyvatel, jsou také nazývány historickou perlou Moravy. Nedaleko historického náměstí se nachází celá řada zajímavých míst - zřícenina hradu, zámek a židovské ghetto s velmi zachovalou architekturou (synagoga a hřbitov).
V Boskovicích se ve volném čase určitě nebudete nudit. Přímo v zámeckém parku se nachází letního kino, kulturní programy jsou také na hradě, poslední víkend v červenci zde každoročně probíhá tradiční Boskovická pouť.
Pro chvíle oddechu poslouží Balneocentrum v Hotelu Moravia-Lasákův Mlýn (příjemné zákoutí na kraji města), kde jsou k dispozici finská sauna, infrasaunette, solárium, fitness, americký vířivý bazén,turecká lázeň, masáže. Ve sportovním a společenském centru Modrá věž nedaleko centra si můžete aktivně odpočinou u bowlingu, squashe, bagbintonu, minigolfu, u kulečníku nebo v sauně a soláriu. Navštívit můžete také sportovní areál Červená zahrada (koupaliště) nebo krytý aquapark, hvězdárnu, skatepark, tenisové dvorce…atd., ale také například diskotéky Maják a Paradise (obě nedaleko místa ubytování).
Přijedete-li se svojí rodinou, nabídka zajímavých výletů po okolí pro ty, kteří nebudou tančit je opravdu pestrá. Jen zkráceně uvádíme některé z nich: arboretum Šmelcovna, golfové hřiště v Kořenci (14 km), farma v Benešově (12 km), kde je možné zajezdit si na koních, známý přírodní park vybudovaný ve stylu Divokého západu - Westernové městečko WILD WEST CITY. V okolí Boskovic je také množství turistických tras, cyklotras a naučných stezek. Také milovnici historie si zde přijdou na své v Boskovicích a blízkém okolí mohou navštívit hned několik zámků a hradů (Blansko, Rájec – Jestřebí, Lysice, Kunštát a hrad Pernštejn). Nedaleký moravský kras známý množstvím krápníkových jeskyní, není třeba ani představovat.