FLAMENCO

pro mírně pokročilé a pokročilé

s Janou Drdáckou

Boskovice - 13. 7. - 18. 7. 2014

Vážené tanečnice a milí tanečníci,

jsme velmi rádi, že Vám můžeme nabídnout již 10. ročník letních seminářů FLAMENKA,  které pořádáme ve spolupráci s Janou Drdáckou.

 

Čeká Vás týden plný flamenkových rytmů, který Vám svým profesionálním přístupem zpříjemní charismatická Jana Drdácká!!!


JANA DRDÁCKÁ
se věnuje Flamenku již 16 let a je považována za jednu z nejlepších tanečnic Flamenka u nás. Je však nejen tanečnicí, ale také skvělou lektorkou a choreografkou.

Flamenco studovala v Čechách, USA a zejména ve Španělsku - kam jezdí i nadále několikrát ročně na kurzy k renomovaným profesorům. Spolu s kytaristou Danielem Gájou založila flamenkovou skupinu Arsa y Toma, se kterou vystupuje v divadlech a na festivalech v Čechách i na Slovensku. Pravidelné kurzy Flamenka pro veřejnost i profesionální tanečníky pořádá v Praze od roku 2001, od roku 2002 pak působí již ve svém vlastním soukromém tanečním studiu (www.flamencheco.cz).

 

Flamenco
je stále živé, lidové umění pocházející z jihošpanělské Andalusie. Spojují se v něm prvky mnoha kultur: cikánské, arabské a židovské. Tanec se vyznačuje především dramatickou formou a sofistikovanými rytmy. Jeho typickými prvky jsou rytmus vytvářející podupy s plynulými, ladnými pohyby paží a prstů. Častým doplňkem jsou kastaněty, vějíře a hedvábné šátky s třásněmi.

 

VÝUKA
Účastníci kurzu budou mít plně k dispozici celý areál Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické na Hybešově ulici. Výuka bude probíhat v tělocvičně, ubytováni je zajištěno ve dvou budovách internátu VOŠ (zděná a tzv. „dřevák“).

 

Upozorňujeme, že kurzy s Janou Drdáckou nejsou zcela vhodné pro ty, kteří se s Flamenkem ještě vůbec nesetkali. Výuka je připravována s ohledem na účastnice, které se již flamenku věnují. Od loňského roku jsme však nabídku o Flamenco pro zařátečnice rozšířily!

 

Kurz pro mírně pokročilé
Kurz pro mírně pokročilé se bude více věnovat základům flamenkové techniky dupům, pohybům paží a rukou, flamenkovým rytmům a choreografické sestavě jednoho z flamenkových tanců – zda si máte připravit k tanci některou z rekvizit, Vás budeme včas informovat.

Kurz pro pokročilé
V kurzu pro pokročilé bude dáván důraz na zdokonalování techniky a rychlosti dupů, používání paží a pohybů trupu, točení a práci na celkovém tanečním výrazu.
Protože většina pokročilých tanečnic Janu zná a je s ní v kontaktu již delší dobu, dohodly jsme se, že si Jana připraví choreografii „šitou na tělo“ těm přihlášeným účastnicím, jejichž výkonnost dokáže posoudit.

K přípravě výuky můžete přispět samy tím, že v přihlášce poznačíte, který styl byste letos rády(i) vyzkoušely(i) nebo v čem byste se chtěly(i) zdokonalit.

Poznačit můžete také rekvizitu, se kterou chcete pracovat. Věřím, že tyto informace budou pro Janu vhodnou inspirací k přípravě výuky.

Všechny tanečnice si mohou vybrat, zda dopolední lekce chtějí věnovat technice bez rekvizit nebo technice s rekvizitou.

 

CENA
Výuka bude soustředěna do 1 a 1,5hodinových tanečních bloků. V kurzovném 2200 Kč je zahrnuto 15 hodin výuky (1 nebo 2 hodiny dopoledne a 1,5 hodiny odpoledne). Dopolední výuka je rozdělena na 3 hodinové bloky . Z prvních dvou tanečních bloků (tj.10.00-11.00 nebo 11.15-12.15hod.) si můžete vybrat techniku nebo techniku s rekvizitou a pak následuje výuka dle rozvrhu. Chcete-li se zúčastnit obou dopoledních technických hodin (tj. celkem 21 hodin výuky), připočítejte k základnímu kurzovnému ještě 500 Kč.
SLEVY z kurzovného, které případně můžete uplatnit najdete CENÍKU.

 

  10.00-11.00 11.15-12.15 12.30-13.30   15.45-17.15 17.30-19.00
        15.30-16.30 16.45-17.45 18.00-19.00
Neděle      

technika s rekvizitou

MP+P

technika
MP+P
choreografie
P
Pondělí

technika s rekvizitou

MP+P

technika
MP+P

choreografie
MP
  choreografie
P
choreografie
MP
Úterý

technika s rekvizitou

MP+P

technika
MP+P
choreografie
P
  choreografie
MP
choreografie
P
Středa technika s rekvizitou
MP+P
technika
MP+P
choreografie
MP
  choreografie
P
choreografie
MP
Čtvrtek technika s rekvizitou
MP+P
technika
MP+P
choreografie
P
  choreografie
MP
choreografie
P
Pátek technika s rekvizitou
MP+P
technika
MP+P
choreografie
MP
     

 

DALŠÍ NABÍDKA:

  • Zájemcům zajistíme také UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ
  • Potřebujete-li novou obuv, oděv, hudbu nebo rekvizity pro Flamenco můžete si vše objednat (nebo osobně zakoupit) ve specializovaném obchůdku Flamenkín (Praha) – www.flamenkin.cz.
  • Do Boskovic si můžete VZÍT S SEBOU SVÉ DĚTI a my jim zajistíme v době Vaší výuky výlety po okolí, návštěvu zámku, Westernového městečka nebo program v místě ubytování. Cena za zajištění doprovodu je 800 Kč. Protože je míst k ubytování dostatek určitě nebude problém, vzít si sebou také svůj vlastní doprovod.
  • „Taneční nezmaři“ mohou v Boskovicích zůstat 14 dnů! V dalším týdnu si můžete vyzkoušet JAZZOVÝ A MODERNÍ TANEC s Davidem STRNADEM, který bude v týdnu od 20.7. do 25.7.2014
  • Od 20.7. do 25.7.2013 Vám můžeme doporučit také SALSU se zkušenou tanečnicí a lektorkou Michaelou STRNADOVOU
  • Současně chystáme také soustředění pro děti z naší taneční skupiny.
  • V areálu školy je k dispozici WiFi připojení, případně je možné využít internetového spojení v knihovně (v přízemí internátní budovy), zde si také můžete zapůjčit si něco pěkného na čtení.

 

DOPRAVA
Dopravu si zajišťují účastníci sami, parkovat můžete bez větších problémů na silnici u ubytovacího areálu.

 

UPOZORNĚNÍ
Po celou dobu pobytu bude přítomna paní Ilona Brunová, na kterou se můžete obracet se svými dotazy. Pro nezletilé účastníky nebude zajištěn dohled, případný dozor osobou starší 18-ti let si proto musíte zajistit sami.

Na našich internetových stránkách si můžete prohlednout fotografie míst, kde bude probíhat letošní výuka, kde se můžete ubytovat, stravovat (jídelníček, který můžete očekávat) i mapy potřebné k orientaci ve městě. Naleznete zde také nejnovější informace, případné změny a cca 14 dnů před zahájením kurzů také pozvánky.

 

PŘIHLÁŠENÍ A PLATBY
Zašlete-li nám přihlášku, bude zaevidována jako závazná. Současně s přihláškou prosím zašlete zálohu 500 Kč. Jako variabilní symbol napište datum Vašeho narození bez tohoto údaje se nám některé platby velmi špatně dohledávají. Doplatek pak můžete zaslat dle svých finančních možností. Změní-li se okolnosti, které Vám zabrání přijet, je třeba přihlášku stornovat, abychom mohli Vaši rezervaci nabídnout dalšímu zájemci!
Při zrušení přihlášky, účtujeme stornovací poplatek 200 Kč, při odhlášení 7 dnů před zahájením v případě, že nebude možné zajistít náhradníka, záloha propadá.
Platby poukazujte na náš účet č. 194628647/0300, hradit můžete složenkou typu „A“, bankovním převodem nebo hotovostním vkladem u některé z poboček ČSOB. Jste-li z Brna, je možné se také telefonicky dohodnout na schůzce a předání hotovosti oproti dokladu.
Zaměstnancům čerpajícím příspěvek od zaměstnavatele, příp.všem, kteří si chtějí náklady na kurz vložit do účetnictví, vystavíme na požádání fakturu.