FLAMENCO

pro začátečníky a lehce pokročilé

s Lucií Bevelaqua

Boskovice - 16. 7. - 22. 7. 2016

Vážené tanečnice a milí tanečníci,

letos Vám již počtvrté nabízíme letní seminář FLAMENKA, připravený pro ty, kteří touží vyzkoušet si tento nádherný tanec nebo s tancem začali v této sezóně

Čeká na Vás týden flamenkových rytmů, který Vám svým profesionálním přístupem zpříjemní tanečnice a lektorka Lucie Bevelaqua!!!


 

Flamenco
je stále živé, lidové umění pocházející z jihošpanělské Andalusie. Spojují se v něm prvky mnoha kultur: cikánské, arabské a židovské. Tanec se vyznačuje především dramatickou formou a sofistikovanými rytmy. Jeho typickými prvky jsou rytmus vytvářející podupy s plynulými, ladnými pohyby paží a prstů. Častým doplňkem jsou kastaněty, vějíře a hedvábné šátky s třásněmi.

 

Kurz pro začátečníky s Lucií Bevelaqua

Semináře pro začátečníky jsou určeny těm, kteří se s Flamenkem setkali pouze okrajově, účastní se prvním rokem kurzů Flamenka nebo nemají z tímto tancem žádné zkušenosti a chtějí se s ním seznámit. Výuka bude upravována s ohledem na dosavadní zkušenosti účastníků.

Kurz je zaměřen na seznámení se s technikou a základními pohyby a rytmy flamenka. Naučíte se základy techniky dupů, pohybů paží a rukou a jednoduchou variaci, ve které naučené prvky uplatníte.

Teoretické hodiny

Jeden den využijete zčásti k odpočinku a zčásti k teoretickým hodinám, o které je letošní kurz obohacen. Teoretické hodiny s Janou Drdáckou Vám dají možnost vysvětlit si vše, na co není v praktických hodinách dostatek času.

 

VÝUKA
Účastníci kurzu budou mít plně k dispozici celý areál Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické na Hybešově ulici. Výuka bude probíhat v přilehlých prostorách v místě ubytováni.

Co si vzít s sebou: Především pohodlný oděv, může být širší delší sukně (začátečnických kurzech není vyžadována). Obuv by měla mít uzavřenou a ohebnou špičku, pásek přes nárt a nižší podpatek - nejvíce se jí blíží nepodbitá obuv na step. Jestliže byste se chtěli flamenku věnovat intenzivněji, doporučujeme si zajistit speciální obuv i oblečení. Před seminářem si můžete zajistit  oděvy, obuv i rekvizity ve specializovaném obchůdku Flamenkín (Praha) – www.flamenkin.cz.

 

CENA
Výuka bude v hodinových blocích. V kurzovném 2500 Kč je zahrnuto 15 hodin výuky (dopoledne a  odpoledne) a teoretická část s Janou Drdáckou.

 

DALŠÍ NABÍDKA:

  • Zájemcům zajistíme také UBYTOVÁNÍ STRAVOVÁNÍ
  • Do Boskovic si můžete VZÍT S SEBOU SVÉ DĚTI a my jim zajistíme v době Vaší výuky v místě ubytování i mimo areál program odpovídající věku dětí. Cena za zajištění doprovodu je 800 Kč. Protože je míst k ubytování dostatek určitě nebude problém, vzít si sebou také svůj vlastní doprovod.
  • „Taneční nezmaři“ mohou v Boskovicích zůstat 14 dnů a vyzkoušet si také JAZZOVÝ A MODERNÍ TANEC s Davidem Strnadem.
  •  
  • V areálu školy je k dispozici WiFi připojení, případně je možné využít internetového spojení v knihovně (v přízemí internátní budovy), zde si také můžete zapůjčit si něco pěkného na čtení.

 

DOPRAVA
Dopravu si zajišťují účastníci sami, parkovat můžete bez větších problémů na silnici u ubytovacího areálu.

 

UPOZORNĚNÍ
Po celou dobu pobytu bude přítomna paní Ilona Brunová, na kterou se můžete obracet se svými dotazy. Pro nezletilé účastníky nebude zajištěn dohled, případný dozor osobou starší 18-ti let si proto musíte zajistit sami.

Na našich internetových stránkách si můžete prohlednout fotografie míst, kde bude probíhat letošní výuka, kde se můžete ubytovat, stravovat (jídelníček, který můžete očekávat) i mapy potřebné k orientaci ve městě. Naleznete zde také nejnovější informace, případné změny a cca 14 dnů před zahájením kurzů také pozvánky.

 

PŘIHLÁŠENÍ A PLATBY
Zašlete-li nám přihlášku, bude zaevidována jako závazná. Současně s přihláškou prosím zašlete zálohu 500 Kč. Jako variabilní symbol napište datum Vašeho narození bez tohoto údaje se nám některé platby velmi špatně dohledávají. Doplatek pak můžete zaslat dle svých finančních možností. Změní-li se okolnosti, které Vám zabrání přijet, je třeba přihlášku stornovat, abychom mohli Vaši rezervaci nabídnout dalšímu zájemci!
Při zrušení přihlášky, účtujeme stornovací poplatek 200 Kč, při odhlášení 7 dnů před zahájením v případě, že nebude možné zajistít náhradníka, záloha propadá.
Platby poukazujte na náš účet č. 194628647/0300, hradit můžete složenkou typu „A“, bankovním převodem nebo hotovostním vkladem u některé z poboček ČSOB. Jste-li z Brna, je možné se také telefonicky dohodnout na schůzce a předání hotovosti oproti dokladu.
Zaměstnancům čerpajícím příspěvek od zaměstnavatele, příp.všem, kteří si chtějí náklady na kurz vložit do účetnictví, vystavíme na požádání fakturu.