POZVÁNKA FLAMENCO

15.7-21.7.2023

 

Milé tanečnice a tanečníci,

již se blíží čas, kdy se spolu setkáme po roce v Boskovicích. Mě jako každý rok najdete u evidence v internátní budově F2 („dřeváku“) Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické (Hybešova 982/53)

Zde si Vás zaevidujeme, doladíme spolu finance, příp. další nesrovnalosti, ubytujete se a pak se již můžete těšit na nabitý program, který pro Vás každý rok připravuje Jana Drdácká a který letos obohatí hosté ze Španělska s nabídkou lekcí „flamenkové kytary“.

 

Na ty, kteří přijedou již v PÁTEK 14. července 2023,

Budeme čekat mezi 15-18 hodinou.

* * *

v  SOBOTU  15. července 2023 mezi 7.30 – 11.00h.

Přijedete-li v jiném čase, informujte mne prosím telefonicky

(nejlépe SMS na 731480480)!

 

VÝUKA bude opět probíhat v tělocvičně VOŠ, která je v budově hned vedle Vašeho ubytováni, můžete tedy z internátu přeběhnout jen „v pantoflích“ a v tanečním oblečení!

Stejně jako v loňském roce si můžete zkombinovat dopolední „povinné technické hodiny“ s dalšími lekcemi podle svých představ a pokročilostí. 

Jestliže Vám kombinace choreografií a technik vyjde na více než 15 základních hodin, můžete si doplatit další lekce za 150 Kč/hod. Prosím o doplatek lekcí až na místě (v hotovosti).

Taneční lekce a techniku nad rámec základního kurzovného Jana nedoporučuje začátečníkům, naopak lekce práce s tělem a zpěv doporučuje jako zajímavý doplněk.

V lekcích „práce s tělem“ (bodywork) budete pracovat na svém těle, jako na tanečním nástroji a budete pracovat také na zemi. Doporučujeme tedy vzít si s sebou kromě tanečního, také oblečení vhodné na cvičení, podložku (karimatku) a malý ručník.

 

Abych mohla lektorkám předat Váš výběr ještě před začátkem semináře, prosím o vyplnění internetového formuláře „VÝBĚR LEKCÍ + STRAVA“ na https://www.studioib.cz/letni-seminare/flamenco-2023/vyber-lekci-strava/. Kromě tanečních a technických hodin si zde můžete vybrat MENU, které nabízí škola v jídelně u tělocvičny. Je zde také kolonka nazvaná mám „zájem o vinnou skleničku“. Protože vinné sklenky nejsou součástí kuchyňky, uvítaly účastnice možnost koupě sklenky na víno za 30 Kč. Pokud máte zájem, poznačte prosím tento požadavek ve formuláři, abychom jich zajistili dostatek.

Nejste-li si některým výběrem jisti, nevadí,  průběhu soboty, příp. neděle vše na místě doladíme.

Případné nejasnosti Vám Jana doplní v prvních lekcích nebo při pátečním večerním setkání.

 

PÁR SLOV K CHOREOGRAFIÍM BOSKOVICE 2023:

TARANTO – začátečníci/mírně pokročilí

4-dobý styl dramatického výrazu pocházející z východní oblasti Andalusie, má důlní tématiku. 6 hodin choreografie obsáhnou úvodní falsetu (lyrická kytarová předehra), entradu (úvodní dupy), sloku a escobillu. (Učí všechny 3 lektorky, každá 2h). Živý doprovod Sergi a Kamil + zpěv.

 

SEVILLANAS – mírně pokročilí+

Měšťanský párový tanec ze Sevilly, má 4 stejně dlouhé části, každá se dále dělí na 3 třetiny. Na jednu stranu tanec velmi strukturovaný, na druhou může poskytnout prostor k improvizaci a volnosti, když zvládneme a pochopíme základní strukturu. Dobře se pojí s hrou na kastaněty.

 

KASTANĚTY – všechny úrovně

Technika hry na kastaněty s ohledem na budoucí doprovod kastanět k tanci Sevillanas.

 

BAMBERA S VĚJÍŘEM – středně pokročilí

Krásný a netypický styl z původně folklórní písně (estilo aflamencado), 12-dobá struktura, typově mezi fandangem a soleá por bulerías. 6h choreografie od Rafaely Carrasco na skladbu Gemy Caballero obsáhne několik krátkých slok a escobillu, učí Jana.

 

SOLEÁ POR BULERÍAS – pokročilí

Velmi oblíbený a tanečně silný styl jak pro ženy tak muže. Marcaje, remate i escobilla náročnější, odpovídající pokročilé úrovni. 6h choreo učí všechny 3 lektorky po 2h. Živý doprovod Sergi a Kamil + zpěv.

 

PRÁCE S TĚLEM:

BODYWORK CORE budeme pracovat na svém těle, jako na tanečním nástroji.

FOCUS MIND&BODY = intro do terapeutických a relaxačních metod jako Focusing, Embodiment  a Mindfulness.

INTUIMPROV – vyjádření pocitů v taneční improvizací (https://www.facebook.com/watch/?v=734326317341450)

 

 

HOSTUJÍCÍ LEKTOŘI ZE ŠPANĚLSKA

LA BAMBINA A SERGI GOMEZ

 

La Bambinu netřeba představovat, už nás učila v Boskovicích vloni. Její muž, kytarista Sergi Gomez, je diplomovaný kytarista nejen ve flamenku ale i jazzu a zdatný flamenkolog. Takže se můžete těšit v tímto duem na nálož nejen krásného tance a hudby, ale i informací o flamenkových stylech a tanečních a hudebních strukturách.

 

Sergi bude v Boskovicích doprovázet kurzy choreografie Taranto a Soleá por Bulerías a lekce Tangos a Bulerías (NE-ÚT). V ostatních časech se bude věnovat výuce flamenkové kytary. Zájemci se prosím obracejte na koordinátora kytaristů Kamila Ďuranu (email: kamil.durana@gmail.com, tel:773672800)

 

 

KDE NÁS NAJDETE:

Předpokládám, že již většina z Vás popis cesty nebude potřebovat, protože se pohybujete nebo jezdíte podle navigace, nicméně nostalgicky jej v pozvánkách stále nechávám J.

Pokud pojedete automobilem, přijedete na světelnou křižovatku (světelná křižovatka je v Boskovicích pouze jedna). Zde je obchodní dům ALBERT a vedle něj autobusové nádraží. Tyto musíte mít po pravé ruce a za autobusovým nádražím odbočíte doprava (dle značky „hlavní silnice“) na ulici Sokolskou, pojedete rovně cca 1 km, na křižovatce s evangelickým kostelem budete pokračovat stále rovně (hlavní silnice odbočuje doprava) po ulici Hybešova dalších cca  500 m. Vlevo pak uvidíte areál VOŠ (viz. fotografie v úvodu). Parkovat můžete na parkovišti nebo podél silnice hned před internátem.

Přijedete-li vlakem (nádraží je hned naproti OD Albert) nebo autobusem, trasa je stejná jako automobilem, jen musíte počítat s cca 20 minutovým stoupáním. Pojedete-li autobusem, zjistěte si, zda nemá zastávku také v horní části Boskovic, nemuseli by jste jít celou trasu pěšky.

 

 UBYTOVÁNÍ v internátu VOŠ: 

Pro ubytované jsou dispozici dvě internátní budovy (F1-nazývaná též „šedá“ a F2-„dřevák“). Pokoje jsou 2 a 3lůžkové, některé z pokojů jsou propojené společnou koupelnou a WC, lůžkoviny jsou k dispozici, nepotřebujete tedy žádné vlastní spacáky ani povlečení. Jestliže nemáte žádný speciální požadavek, ubytujeme Vás s někým věkově blízkým.

 

STRAVOVÁNÍ:

Pro ubytované v domovech mládeže jsou k dispozici kuchyňky s ledničkou, vařičem a varnou konvicí. Kuchyňky jsou částečně vybavené nádobím (hrníčky, skleničky, příbory, menší nádobí na ohřev potravin). Budete-li si vařit pravidelně, doporučujeme vzít si s sebou vlastní hrnec, pánev, příbor apod., aby zůstalo nádobí z kuchyněk k dispozici také ostatním účastníkům.

 

SNÍDANĚ: Máte-li v přihlášce poznačeno „zajištění potravin na snídaně nebo svačiny“ můžete využívat naši „samoobslužnou minikantýnu“ v internátní kuchyňce. Zde najdete základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balenou šunku nebo sýry, rohlíky, jogurty, čaj, kávu, oplatky, sušenky apod.

Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloží do přiložené kasičky.

 

OBĚDY:  Nejste-li na stravování nároční, můžete stejně jako v loňském roce využít nabídky VOŠ, která v době prázdnin vaří obědy pro své zaměstnance (pouze v pracovních dnech). Výhodou této nabídky je, že nemusíte docházet do vzdálenějších restaurací a čekat na obsluhu, není zde však možnost výběru. Zájem o obědy jste někteří předběžně avizovali v přihlášce (viz. rekapitulace v příloze). Odběr těchto obědů (PO-PÁ) nahlásíme v kuchyni. Budete-li chtít ještě něco změnit (dohlášení nebo odhlášení), můžete své požadavky doplnit nejlépe do čtvrtka (den před příjezdem). MENU najdete na konci této pozvánky nebo je také k dispozici na našich stránkách https://www.studioib.cz/letni-seminare/jidelni-listky/.

Cena jednoho oběda je 97 Kč (5 obědů po-pá je za 485 Kč). Platba obědů proběhne hotově při registraci. 

 

 

Další možnosti: Restaurací nabízející rozvoz jídla, případně i víkendové menu

Restaurace VIVA https://vivarestaurace.cz/rozvoz-menu ,

pizzerie „Venezia“  https://pizzeria-venezia.cz/rozvoz/ ,

Restaurace „Zlatá Růže“ https://www.zlata-ruze.cz/ ,

Restaurace „U Rabína“ https://restauraceurabina.cz/rozvoz/  …  a další.

Některé restaurace nabízí také víkendová menu (Zlatá růže a VIVA). Seznam dostupných restaurací s aktuálními nabídkami najdete také na našich internetových stránkách.

 

VEČEŘE: Protože si postupem let účastnice v Boskovicích našly „své TOP“ restaurace a vinárničky, kam se večer „hromadně“ přesouvají, proto společné večeře nezajišťujeme. Která restaurace je TOP Vám novým kolegyně určitě rády poradí J.

 

MASÁŽE – stejně jako vloni přijede paní Johanka s rodinou. Jestliže budete mít zájem o masáž, můžete se s paní Johankou domluvit na tel. čísle: 776 582 282.

 

VOLNÝ ČAS

Informace o aktuálním dění v  Boskovicích a blízkém okolí získáte na www.boskovice.czwww.regionboskovicko.cz, nebo přímo v místním informačním centru v horní části  Masarykova náměstí. Nejnavštěvovanější byly v minulých letech malé kavárničky, cukrárničky nebo zapadlé hospůdky v židovském městečku, ale také koupaliště. Někteří nezmaři vyrazili na kole po okolí (kolo si můžete uschovat v internátě), mnozí se vydali objevovat „poklady“ v mnoha místních second handech…..

Jestliže nechcete nikam chodit ani jezdit jsou Vám k dispozici obrovské travnaté plochy v zadní části areálu,  posezení v klubovně nebo na dvorku, v internátních budovách je k dispozici Wifi připojení.  

 

 

TIPY …… CO S SEBOU:

Jestliže patříte k těm, kteří potřebují při balení nějaký systém, zkuste si dle svých individuálních zkušeností vybrat z našich tipů:

 • průkazka zdravotní pojišťovny, OP nebo PAS (nutné předložit při evidenci pro ubytované)
 • bankovní kartu nebo finanční hotovost
 • oblečení  a  obuv na tancování v dostatečném množství
 • účastnice flamenka si nezapomenou přibalit také rekvizity!!!
 • Boty - sandály, sportovní tenisky, přezůvky
 • trička s krátkým a dlouhým rukávem (košile)
 • kalhoty (dlouhé+krátké), legíny
 • sukně, šaty na běžné nošení
 • sportovní oblečení
 • svetr, bundu nebo mikinu
 • ponožky, silné i slabé (punčochy)
 • spodní prádlo
 • pokrývka hlavy na slunečné dny (šátek, klobouk)
 • plavky (plánujete-li návštěvu koupaliště)
 • krém na opalování
 • repelent
 • pyžamo (noční košile)
 • kapesníky
 • ručník nebo osuška
 • brýle (sluneční, dioptrické)
 • Hygienické potřeby: mýdlo nebo sprchový gel, šampon, zubní kartáček + pasta, žínka, hřeben, zrcátko, tělové mléko, krém na obličej, vlhčené ubrousky, kosmetika
 • Drobné pomůcky: šitíčko, manikúra, gumičky do vlasů
 • igelitové tašky a sáčky na špinavé prádlo, boty apod.
 • deštník (nebo pláštěnka)
 • baterku (tužkové baterie)
 • láhev na pití do tělocvičny (PET), hrníček na kávu, skleničky, talíř, příbor, kastrůlek, víceúčelový nůž
 • blok, tužka (propiska)
 • kabelka nebo batůžek
 • něco pro radost i zábavu: karty, pexeso, deskové hry, knihy, křížovky…., ale také například vínečko na večerní posezení
 • notebook, laptop … + nabíječka
 • telefon + nabíječka
 • fotoaparát + paměťové karty s nabíječkou
 • motouz+kolíčky
 • fén
 • karimatka nebo deka na relax (koupaliště, travnatá plocha v areálu, u flamenka také na protahování + posilování v tělocvičně)
 • lékárnička - pravidelně užívané léky a vitamíny, náplasti a obvazy, které se při intenzivním kurzu určitě mohou hodit + případně „něco“ na horečku, nachlazení, proti bolesti, na alergie, dezinfekci, střevní potíže, potíže při cestování.