FLAMENCO 2024

Boskovice 20.-26.7.2024 
(s možností přijet o den dříve - tj. v pátek 19.7.)
 
s JANOU DRDÁCKOU

 

Letos v Boskovicích připravujeme již 19. ročník letních tanečních seminářů ve spolupráci s vynikající lektorkou, choreografkou a tanečnicí Janou Drdáckou a doufáme, že stejně jako v minulých letech zavítají další vynikající tanečnice a lektorky ze zahraničí!!! 

Milé dámy a pánové, 

přemýšlela jsem nad úvodem, kterým bych nabídku osvěžila a zjistila jsem, že jsem za ta léta - tedy od roku 2005, kdy jsem s Janou Drdáckou poprvé společně letní flamenco pořádaly - už jsem vlastně řekla těměř vše :-).  

Každý rok byl byl v něčem jiný: 2005+2006 se tančilo v Hustopečích u Brna a spalo se v chatkách v kempu, v roce 2007 bylo flamenco poprvé v Boskovicích a tančilo se v zámeckém skleníku (tento si již některé určitě pamatují). Rok 2008 byl jediným rokem, kdy Jana řídila boskovické flamenko nadálku - "téměř z porodnice" - v tomto roce za ni zaskočila  Virginia Delgado Olmedo. Od roku 2009 se poprvé tančilo v tělocvičně  hned vedle internátu, kde tančíte dodnes.  V roce 2009 a 2010 jste si k flamenku s Janou mohly přidat ještě osvěžující lekci salsy, v roce 2011 pak lekci s kastanětami. V roce 2013 - tedy přesně před 10 lety se k Janě přidala Lucie Bevelaqua a nabídka se rozšířila o  flamenco pro začátečníky. Od roku 2015 se začaly tanečnice sjíždět o den dříve - již v sobotu, aby se mohlo zrealizovat vše, co se  postupně sešlo v "návrzích na další rok".  Do roku 2018 se ještě stihl zorganizovat  večer s vystoupením (na nádvoří zámku), módní přehlídkou (v místní sokolovně) nebo s koncertem hudební skupiny Jiřího Žáka "Poslední šance".  Veselé večery plné zpěvu a zábavy se pak postupně přesunuly do místa ubytování a organizují si je samy tanečnice dle nálady a sil.

Po uzavření společnosti v roce 2020 se některé tanečnice schází již v pátek, aby si mohly před týdnem plným zářitků ještě spolu popovídat - vždyť se spolu některé vidí jen jednou ročně :-). 

Určitě by se našlo mnoho a mnoho dalších vzpomínek, nechci Vás však unavovat "knižním vydáním" :-), proto už jen na závěr pár slov, která mi napsala na začátku naší spolupráce Jana Drdácká,  a která jsou i po mnoha letech zdá se stále aktuální: „Flamenco pro mě v současné době znamená bez nadsázky víceméně vše: je to moje profese, můj denní chleba, můj koníček, moje vášeň, moje vyjádření a zpracování všech životních zkušeností a emocí. Zdá se, že je to i můj osud, flamenco si vlastně vybralo mě. Dává mi radost, ale i sílu překonat v životě těžké chvíle. Vzalo mi veškerý volný čas.“

Ilona Brunová-organizátorka