Stravování

Pro ubytované v domovech mládeže jsou k dispozici kuchyňky s ledničkou, vařičem a varnou konvicí. Můžete si zde připravit teplé nápoje nebo ohřát potraviny, doporučujeme však vzít si s sebou potřebné nádobí.

 

Snídaně: pro nenáročné zájemce o snídaně bude v některé z kuchyněk k dispozici „samoobslužná minikantýna“, kde si mohou potraviny na snídani zakoupit. K dispozici budou základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balené uzeniny nebo sýry, jogurty, čaj, káva, a pečivo, oplatky, sušenky atd., které budou průběžně doplňovány. "Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloži do přiložené do kasičky.
Snídaně si můžete zajistit také z vlastních zdrojů, nebo zakoupit v místní síti obchodů a uschovat si je v chladničkách.
Aby bylo možné již na první snídani zajistit dostatek potravin (některé není možné zakoupit v běžné obchodní síti) poznačte prosím svůj zájem v přihlášce!

Chcete-li odebírat potraviny z nabídky „samoobslužné kantýny“, byť ne přímo snídaně, označte prosím   v přihlášce také kolonku "Budu odebírat snídaně".

 

Obědy a večeře 1: Polední menu i večeře si můžete vybrat v kterékoliv restauraci poblíž centra. Účastnice loňského kurzu flamenka preferovaly malou restauraci v uličkách židovského města (U Rudyho-Plačkova 39), Restauraci „29“ se širokou nabídkou zeleninových salátů (tř. kpt.Jaroše 29) nebo nově otevřenou restauraci Eden (Svatopluka Čecha) poblíž místa ubytování. Kromě výše uvedených naleznete v Boskovicíh také klasickou jídelnu s českou kuchyní, pizzerii, čínskou restauraci i bistro.
Zde se můžete najíst nebo si jen příjemně posedět dle individuálních požadavků a chuti.

 

Obědy a večeře 2.: společné stravování jsme opět zajistili restauraci "Záložna" na náměstí, která nám ochotně zajišťuje vybraná jídla se slevou pro účastníky našich kurzů (www.zalozna-boskovice.cz - fotografie ZDE). Restaurace je od místa výuky vzdálena cca 10 minut chůze. V poledním menu nabízí výběr 2-3 jídel, není-li již v nabídce menu, mohou si účastníci vybrat z lístku určeného naší skupině, příp. vyměnit nevyhovující přílohu.

Cena 5 obědů (pondělí-pátek) je 425 Kč,  

Účastnice flamenka hradí 6 obědů (neděle-pátek) za 510 Kč.
Na večeře restaurace nabízí 30 jídel cenově upravených pro naši skupinu. V nabídce jsou „hotovky“ , jídla z různých druhů masa, jídla z těstovin a nechybí jídla bezmasá. Nabídky najdete na našich internetových stránkách.
Cena 5 večeří (neděle-čtvrtek) je 450 Kč,

FLAMENCO (sobota-čtvrtek) hradí 6 večeří za 540 Kč. 

 

V Boskovicích najdete obchody se zdravou výživou i pekárnu, s prodejem čerstvého pečiva, „osladit život“ si můžete v místní cukrárně a máte-li „mlsný jazýček na speciální čajíček“ doporučujeme zajít si také do čajovny, zajímavé posezení najdete také v kavárničkách známé Židovské čtvrti.

 

Chcete-li si stravu připravovat sami, je v domově mládeže k dispozici kuchyňka s lednicí, varnou konvicí a vařičem. Je však nutné vzít si s sebou vše potřebné k přípravě pokrmů včetně nádobí. Jestliže na něco zapomenete, můžete si téměř cokoliv nakoupit v nedalekých obchodech.