FLAMENCO

s Janou Drdáckou

Boskovice - 15. 7. - 20. 7. 2012

Vážené tanečnice a milí tanečníci,
jsme velmi rádi, že Vám můžeme nabídnout již 8. ročník letních seminářů FLAMENKA, které pořádáme ve spolupráci s Janou Drdáckou.

Přijeďte za námi na týden plný flamenkových rytmů, který Vám svým profesionálním přístupem zpříjemní charismatická Jana Drdácká!!!


JANA DRDÁCKÁ
se věnuje Flamenku již 14 let a je považována za jednu z nejlepších tanečnic Flamenka u nás. Je však nejen tanečnicí, ale také skvělou lektorkou a choreografkou.
Flamenco studovala v Čechách, USA a zejména ve Španělsku - kam jezdí i nadále několikrát ročně na kurzy k renomovaným profesorům. Spolu s kytaristou Danielem Gájou založila flamenkovou skupinu Arsa y Toma, se kterou vystupuje v divadlech a na festivalech v Čechách i na Slovensku. Pravidelné kurzy Flamenka pro veřejnost i profesionální tanečníky pořádá v Praze od roku 2001, od roku 2002 pak působí již ve svém vlastním soukromém tanečním studiu (www.flamencheco.cz).

 

Flamenco
je stále živé, lidové umění pocházející z jihošpanělské Andalusie. Spojují se v něm prvky mnoha kultur: cikánské, arabské a židovské. Tanec se vyznačuje především dramatickou formou a sofistikovanými rytmy. Jeho typickými prvky jsou rytmus vytvářející podupy s plynulými, ladnými pohyby paží a prstů. Častým doplňkem jsou kastaněty, vějíře a hedvábné šátky s třásněmi.

 

VÝUKA
Účastníci kurzu budou mít plně k dispozici celý areál Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické na Hybešově ulici. Výuka bude probíhat v tělocvičně, ubytováni je zajištěno ve dvou budovách internátu VOŠ (zděná a tzv. „dřevák“).

Upozorňujeme, že letní kurzy s Janou Drdáckou nejsou zcela vhodné pro ty, kteří se s Flamenkem ještě vůbec nesetkali. Výuka je připravována s ohledem na účastnice, které se již flamenku věnují.

 

Kurz pro mírně pokročilé
Kurz pro mírně pokročilé se bude více věnovat základům flamenkové techniky dupům, pohybům paží a rukou, flamenkovým rytmům a choreografické sestavě jednoho z flamenkových tanců – letos s mantónem !!!

 

Kurz pro pokročilé
V kurzu pro pokročilé bude dáván důraz na zdokonalování techniky a rychlosti dupů, používání paží a pohybů trupu, točení a práci na celkovém tanečním výrazu.
Protože většina pokročilých tanečnic Janu zná a je s ní v kontaktu již delší dobu, dohodly jsme se, že si Jana připraví choreografii „šitou na tělo“ těm přihlášeným účastnicím, jejichž výkonnost dokáže posoudit.
K přípravě výuky můžete přispět samy tím, že v přihlášce poznačíte, který styl byste letos rády(i) vyzkoušely(i) nebo v čem byste se chtěly(i) zdokonalit.

Poznačit můžete také rekvizitu, se kterou chcete pracovat. Věřím, že tyto informace budou pro Janu vhodnou inspirací k přípravě výuky.
Máte-li vějíř – vezměte ho s sebou, po dohodě by některý z tréninků Jana věnovala také práci s vějířem!!!

 

NOVINKA:
Všechny tanečnice si letos mohou vybrat, zda se dopoledne chtějí věnovat technice bez rekvizit nebo technice s mantónem.

 

CENA
Výuka bude soustředěna do 1 a 1,5hodinových tanečních bloků. V kurzovném 2100 Kč je zahrnuto 15 hodin výuky, (1 hodina techniky dopoledne a choreografie pro mírně pokročilé nebo pokročilé). Chcete-li se zúčastnit obou dopoledních technických hodin (tj.10.00-11.00 a 11.15-12.15hod.), připočítejte k základnímu kurzovnému ještě 500 Kč.
Loňští účastníci mohou na kurzovné uplatnit slevu 100 Kč!!!
Chcete-li zkombinovat Flamenco ještě s jinou taneční aktivitou, přijeďte na 2 týdny, budete mít na druhý týden kurzovné za polovinu.

 

Orientační harmonogram výuky (MP=mírně pokročilí, P=pokročilí):


 

  10.00-11.00 11.15-12.15 12.30-13.30   15.45-17.15 17.30-19.00
        15.30-16.30 16.45-17.45
 
18.00-19.00
 
Neděle      

technika mantón

MP+P
 

technika
MP+P
 choreografie
P

 
Pondělí

technika mantón

MP+P

technika
MP+P

choreografie
MP
   choreografie
P
 choreografie
MP
Úterý  technika mantón
MP+P
technika
MP+P
choreografie
P
   choreografie
MP
choreografie
P
Středa technika mantón
MP+P
technika
MP+P
 choreografie
MP
  choreografie
P
choreografie
MP
Čtvrtek technika mantón
MP+P
 technika
MP+P
 choreografie
P
  choreografie
MP
choreografie
P

 
Pátek technika mantón
MP+P
technika
MP+P
choreografie
MP
     

    
 

Další nabídka:
- Potřebujete-li novou obuv, oděv, hudbu nebo rekvizity pro Flamenco můžete si vše objednat (nebo osobně zakoupit) ve specializovaném obchůdku Flamenkín (Praha) – www.flamenkin.cz.

- Do Boskovic si můžete VZÍT S SEBOU SVÉ DĚTI a my jim zajistíme v době Vaší výuky výlety po okolí, návštěvu zámku, Westernového městečka nebo program v místě ubytování. Cena za zajištění doprovodu je 700 Kč. Protože je míst k ubytování dostatek určitě nebude problém, vzít si sebou také svůj vlastní doprovod.

- „Taneční nezmaři“ mohou v Boskovicích zůstat 14 dnů! V dalším týdnu si můžete vyzkoušet JAZZOVÝ A MODERNÍ TANEC s Davidem STRNADEM, který bude v týdnu od 22.7. do 27.7.2012.

- Od 22.7. do 27.7.2012 Vám můžeme doporučit také SALSU se zkušenou tanečnicí a lektorkou Michaelou STRNADOVOU.

- Současně s kurzem Flamenka bude probíhat v prostorách školy také ZUMBA s mladou letorkou SANDROU DIMITRIADISOVOU, které se může zúčastnit například Váš doprovod nebo starší děti.

- Stejně jako v minulých letech se budeme snažit zajistit Vám WiFi připojení v areálu, případně možnost využítí pevného internetového spojení v knihovně (v přízemí internátní budovy), kde si také můžete zapůjčit si něco pěkného na čtení.
 

UBYTOVÁNÍ     (FOTOGRAFIE - ZDE)
Ubytování účastníků semináře je zajištěno na 2 internátních budovách Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické (adresa: Hybešova 982/53). Pokoje jsou 2-4lůžkové, dva pokoje jsou většinou propojeny společnou sprchou a WC. K dispozici jsou kuchyňky, společenské místnosti ve zděné i „dřevěné“ budově. I na uzavřeném dvorku je příjemné posezení, kde si účastníci kurzů zpříjemňovali své večery.
Cena za ubytování v Boskovicích od neděle do pátku - tj. 5 nocí je 1110 Kč na osobu.

Nejste-li na ubytování nároční, můžeme Vás ubytovat v části, kde jsou společné sprchy a WC na chodbě. Zde je cena o něco nižší tj. 970 Kč na osobu.

POZOR!!! Budete-li si přát zůstat v Boskovicích déle, poznačte nám prosím svůj zájem na přihlášku, abychom se mohli dohodnout s provozovatelem na ubytování.
 

STRAVOVÁNÍ      (FOTOGRAFIE - ZDE)
V domovech mládeže jsou k dispozici kuchyňky s ledničkou, vařičem a varnou konvicí. Můžete si zde připravit teplé nápoje nebo ohřát potraviny, doporučujeme však vzít si s sebou potřebné nádobí.

Snídaně: pro nenáročné zájemce o snídaně bude v některé z kuchyněk k dispozici „samoobslužná minikantýna“, kde si mohou potraviny na snídani zakoupit. K dispozici budou základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balené uzeniny nebo sýry, jogurty, čaj, káva, a pečivo, oplatky, sušenky atd., které budou průběžně doplňovány. "Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloži do přiložené do kasičky.
Snídaně si můžete samozřejmě zajistit také z vlastních zdrojů, nebo zakoupit v místní síti obchodů a uschovat si je v chladničkách.
Aby bylo možné již na první snídani zajistit dostatek potravin (některé není možné zakoupit v běžné obchodní síti) poznačte prosím svůj zájem v přihlášce!

Obědy a večeře 1: Polední menu i večeře si můžete vybrat v kterékoliv restauraci poblíž centra. Účastnice loňského kurzu preferovaly malou restauraci v uličkách židovského města (U Rudyho-Plačkova 39), Restauraci „29“ se širokou nabídkou zeleninových salátů (tř. kpt.Jaroše 29) nebo nově otevřenou restauraci Eden (Svatopluka Čecha) poblíž místa ubytování. Kromě výše uvedených naleznete v Boskovicíh také klasickou jídelnu s českou kuchyní, pizzerii, čínskou restauraci i bistro.
Zde se můžete najíst nebo si jen příjemně posedět dle individuálních požadavků a chuti.

Obědy a večeře 2.: Pro zájemce o společné stravování jsme opět dohodli restauraci "Záložna" na náměstí (www.zalozna-boskovice.cz). Tato je od místa výuky vzdálena cca 10 minut chůze. V poledním menu tato restaurace nabízí výběr 2-3 jídel. Bude-li u jídla nevyhovující příloha (např. knedlíky), je možné si ji vyměnit za vhodnější (např. rýži nebo brambory).
Cena 5 obědů (pondělí-pátek) je 375 Kč.
Na večeře restaurace nabízí 30 jídel cenově upravených pro naši skupinu. V nabídce jsou „hotovky“ , jídla z kuřecího, vepřového masa i ryb, jídla z těstovin a nechybí jídla bezmasá. Nabídky najdete na našich internetových stránkách.
Cena 5 večeří (neděle-čtvrtek) je 425 Kč.

V Boskovicích najdete obchody se zdravou výživou i pekárnu, s nočním prodejem čerstvého pečiva, „osladit život“ si můžete v místní cukrárně a máte-li „mlsný jazýček na speciální čajíček“ doporučujeme zajít si také do čajovny.

Chcete-li si stravu připravovat sami, je v domově mládeže k dispozici kuchyňka s lednicí, varnou konvicí a vařičem. Je však nutné vzít si s sebou vše potřebné k přípravě pokrmů včetně nádobí. Jestliže na něco zapomenete, můžete si téměř cokoliv nakoupit v nedalekých obchodech.

 

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE:
 

DOPRAVA
Dopravu si zajišťují účastníci sami, parkovat můžete bez větších problémů na silnici u ubytovacího areálu.

 

UPOZORNĚNÍ
Po celou dobu pobytu bude přítomna paní Ilona Brunová, na kterou se můžete obracet se svými dotazy. Pro nezletilé účastníky nebude zajištěn dohled, případný dozor osobou starší 18-ti let si proto musíte zajistit sami.

Na našich internetových stránkách si můžete prohlednout fotografie míst, kde bude probíhat letošní výuka, kde se můžete ubytovat, stravovat (jídelníček, který můžete očekávat) i mapy potřebné k orientaci ve městě. Naleznete zde také nejnovější informace, případné změny a cca 14 dnů před zahájením kurzů také pozvánky.
 

PŘIHLÁŠENÍ A PLATBY
Zašlete-li nám přihlášku, bude zaevidována jako závazná. Současně s přihláškou prosím zašlete zálohu 500 Kč. Jako variabilní symbol napište datum Vašeho narození bez tohoto údaje se nám některé platby velmi špatně dohledávají. Doplatek pak můžete zaslat dle svých finančních možností. Změní-li se okolnosti, které Vám zabrání přijet, je třeba přihlášku stornovat, abychom mohli Vaši rezervaci nabídnout dalšímu zájemci!
Při zrušení přihlášky, účtujeme stornovací poplatek 200 Kč, při odhlášení 7 dnů před zahájením v případě, že nebude možné zajistít náhradníka, záloha propadá.
Platby poukazujte na náš účet č. 194628647/0300, hradit můžete složenkou typu „A“, bankovním převodem nebo hotovostním vkladem u některé z poboček ČSOB. Jste-li z Brna, je možné se také telefonicky dohodnout na schůzce a předání hotovosti oproti dokladu.
Zaměstnancům čerpajícím příspěvek od zaměstnavatele, příp.všem, kteří si chtějí náklady na kurz vložit do účetnictví, vystavíme na požádání fakturu.