POZVÁNKA

 „FLAMENCO V BOSKOVICÍCH 2013“

14.7. – 19.7.2013

 

Milé účastníce a účastníci prázdninového semináře FLAMENKA

s Lucií BEVELAQUA

protože se již kvapem blíží termín Vašeho odjezdu do Boskovic, posíláme Vám upřesňující informace týkající se příjezdu, evidence, stravy, ubytování i Vašeho volného času.

 

Evidence účastníků bude probíhat v  NEDĚLI  14. ČERVENCE  2013  mezi 12.00 – 15.00 hodinou v jedné z  internátních budov - Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické na Hybešově ulici č. 53. Protože se někteří z Vás, již s Flamenkem setkali, ptali se na možnost rozšíření výuky, navrhla jsem zkusit si techniku bez rekvizit s Janou Drdáckou – tuto techniku jsem napsala do harmonogramu, ale není zakalkulována v kurzovném 1500 Kč. Nedělní výuka tedy bude začínat právě „technikou s Janou Drdáckou“ v 16.00-17.00 hodin a po 30 minutové přestávce bude v 17.30h. následovat technika pro začátečníky s Lucií.

Výuka bude probíhat v prostoru VOŠ, která je v budově hned vedle internátu.

Co si vzít s sebou: Především pohodlný oděv – pánové dlouhé kahoty, příp. košili, dámám doporučujeme širší dlouhou sukni (začátečnických kurzech není striktně vyžadována). Jestliže byste se chtěli flamenku věnovat intenzivněji, doporučujeme si zajistit speciální obuv (např. v obchodě Flamenkín (www.flamenkin.cz).  Jste-li však úplní začátečníci, je nutné si vzít s sebou alespoň boty, které se budou co nejvíce těm flamencovým podobat – tj.měly by mít uzavřenou a ohebnou špičku, pásek přes nárt a nižší podpatek – viz obrázek.

  • !!! Letos poprvé se nám podařilo na poslední chvíli s Janou připravit pro naše kurzisty  jedno příjemné překvapení – Vystoupení Jany DRDÁCKÉ a skupiny Flamenco Element na nádvoří Boskovického zámku !!! Protože  současně  v tomto termínu probíhá  také zámecká noc, můžete zde zůstat déle prohlédnou si noční zámek a tradičně posedět a popovídat s Janou i Lucií.
  • Harmonogram výuky:  Protože máme letos Flamenco pro začátečníky poprvé, pevně jsem stanovila pouze nedělní lekci a označila lekce techniky Jany Drdácké. Na ostatních hodinách se dohodnete až v Boskovicích s Lucií při první lekci.

 

 

10.00-11.00

11.15-12.15

12.30-13.30

 

15.45-17.15

17.30-19.00

Neděle

 

 

 

16.00–17.00

technika

J.Drdácká

17.30–18.30

technika

začátečníci

 

Pondělí

technika

J.Drdácká

Z+MP+P

       

Úterý

technika

J.Drdácká

Z+MP+P

       

Středa

technika

J.Drdácká

Z+MP+P

       

Čtvrtek

technika

J.Drdácká

Z+MP+P

     

19.30hod.

Jana Drdácká a Flamenco Element

Pátek

technika

J.Drdácká

Z+MP+P

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE (trasa je vyznačena také na mapě na konci této pozvánky): Pokud pojedete vlastním automobilem, přijedete na světelnou křižovatku (v dolní části Boskovic), kde je obchodní dům ALBERT a centrum MODRÁ VĚŽ. Pojedete tak, abyste měli toto centrum po pravé ruce a za autobusovým nádražím odbočíte doprava (dle značky „hlavní silnice“) na ulici Sokolskou, pojedete stále rovně cca 1 km až minete kostel (vpravo) - zde začíná Hybešova ulice,  budete pokračovat ještě asi 500 m  a za druhým silničním retardére uvidíte na levé straně areál VOŠ ekonomické. Další informace k Vašemu ubytování obdržíte u evidence, která bude viditelně označen.  Parkovat můžete na stranách silnice hned před internátem.

Stejnou trasou můžete jít také pěšky, protože u OD Albert je také vlakové a autobusové nádraží – cesta trvá cca 20 minut.

 UBYTOVÁNÍ:  jestliže máte objednáno ubytování u nás, v internátě jsou k dispozici povlečené postele a není nutné si brát žádné spacáky, polštáře apod.  Jestliže jste v přihlášce nepoznačili osobu, se kterou chcete být ubytována, budeme se snažit dát Vás s někým věkově blízkým.

 

STRAVOVÁNÍ: U snídaní (v případě, že jste si je poznačili v přihlášce) zůstáváme u osvědčené „samoobslužné minikantýny“ jako v minulých letech. K dispozici budou základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balené uzeniny nebo sýry, jogurty, čaj, káva, a pečivo, oplatky, sušenky atd., které budou průběžně doplňovány. "Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloží do přiložené kasičky.   

 

Obědy i večeře jsou dohodnuté v restauraci „Záložna“ ve středu města na Masarykově náměstí č. 11.

Strava začíná nedělní večeří a končí pátečním obědem. U evidence obdržíte stravenky, na které si můžete jídlo vyzvednout. Stravenky jsou v ceně 75 Kč (obědové menu) a 85 Kč (večeře - nabídka 30 jídel upravených cenově pro naši skupinu-viz. internetové stránky). Nebude-li Vám jídlo, které bude v nabídce vyhovovat, můžete si s doplatkem objednat z jídelního lístku. Musíte však počítat s delší dobou přípravy. 

Chcete-li si jídlo připravovat sami, na internátech jsou k dispozici kuchyňky vybavené varnou konvicí, vařičem a lednicí. Doporučujeme vzít si s sebou nádobí a příbory.  


VE VOLNÉM ČASE můžete využívat nabídek sportovního areálu Červená zahrada (tenisové kurty, kuželkárna, koupaliště…) nebo Modré věže (bowling, squash, minigolf, kulečník, šipky, ...) letního kina nebo posezení v nepřeberném množství místních hospůdek, které účastnice v minulých letech postupně objevovaly. Můžete navštívit zámek, trosky hradu s krásným výhledem nebo absolvovat některou z prohlídkových tras po židovském městečku. I nedaleko Boskovic jsou velmi zajímavé lokality – např. Westernové městečko, jeskyně Moravského krasu nebo městečko Kunštát známé svojí keramiku, zámkem a jeskyněmi…. 

Informace o dalším a aktuálním dění v  Boskovicích a jejich okolí získáte na www.boskovice.czwww.regionboskovicko.cz,  nebo přímo v místním informačním centru na Masarykově náměstí.

Chcete-li si s sebou vzít kola na výjezdy po okolí,  budou na internátu prostory, kde si je můžete uložit.

 

… A CO S SEBOU?

Jestliže patříte k těm, kteří při každém balení pobíhají po domě, či bytě a střídavě přinášejí a odnášejí různé předměty a oblečení, zkuste využít těchto tipů:

 

oblečení  a  obuv na tancování (dostatečné množství!)

*  trička s krátkým a dlouhým rukávem, příp. košile  

*  kalhoty, sukni, šaty

*  sportovní oblečení (teplákovou soupravu) 

*  svetr nebo bundu 

*  ponožky, silné i slabé 

*  punčocháče 

*  spodní prádlo 

*  plátěnou čepici  

*  plavky 

*  pyžamo 

*  sandály, tenisky, přezůvky  

*  deštník nebo pláštěnka     

*  kapesníky  

*  ručník 

*  toaletní potřeby: mýdlo, zubní kartáček a pasta, žínka, hřeben, zrcátko, nůžtičky, kosmetika 

*  igelitové tašky a sáčky pro různé účely 

*  šití 

*  láhev na pití, hrníček na kávu

*  víceúčelový zavírací nůž a lžičku (nádobí v případě, že si budete vařit sami)

*  různé drobnosti, které se však mohou pořídit i na místě: baterku, blok, tužku, propisku, dopisní papír a známky, věci pro radost a zábavu: karty,  knížky (knihy bylo možné také zapůjčit v internátní knihovně)

*  finanční hotovost  

*  průkazku zdravotní pojišťovny  a další důležité osobní doklady

*  dostatek pravidelně užívaných léků nebo vitamínů