Stravování

Boskovice

Pro ubytované v domovech mládeže jsou k dispozici kuchyňky s ledničkou, vařičem a varnou konvicí. Můžete si zde připravit teplé nápoje nebo ohřát potraviny, doporučujeme však vzít si s sebou potřebné nádobí.

 

Snídaně: pro nenáročné zájemce o snídaně bude v některé z kuchyněk k dispozici „samoobslužná minikantýna“, kde si mohou potraviny na snídani zakoupit. K dispozici budou základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balené uzeniny nebo sýry, jogurty, čaj, káva, a pečivo, oplatky, sušenky atd., které budou průběžně doplňovány. "Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloži do přiložené do kasičky.
Snídaně si můžete zajistit také z vlastních zdrojů, nebo zakoupit v místní síti obchodů a uschovat si je v chladničkách.
Aby bylo možné již na první snídani zajistit dostatek potravin (některé není možné zakoupit v běžné obchodní síti) poznačte prosím svůj zájem v přihlášce!

 

Obědy a večeře 1: Polední menu i večeře si můžete vybrat v kterékoliv restauraci poblíž centra. Účastnice loňského kurzu preferovaly malou restauraci v uličkách židovského města (U Rudyho-Plačkova 39), Restauraci „29“ se širokou nabídkou zeleninových salátů (tř. kpt.Jaroše 29) nebo nově otevřenou restauraci Eden (Svatopluka Čecha) poblíž místa ubytování. Kromě výše uvedených naleznete v Boskovicíh také klasickou jídelnu s českou kuchyní, pizzerii, čínskou restauraci i bistro.
Zde se můžete najíst nebo si jen příjemně posedět dle individuálních požadavků a chuti.

 

Obědy a večeře 2.: společné stravování jsme opět zajistili restauraci "Záložna" na náměstí (www.zalozna-boskovice.cz - fotografie ZDE). Tato je od místa výuky vzdálena cca 10 minut chůze. V poledním menu tato restaurace nabízí výběr 2-3 jídel. Bude-li u jídla nevyhovující příloha (např. knedlíky), je možné si ji vyměnit za vhodnější (např. rýži nebo brambory).
Cena 5 obědů (pondělí-pátek) je 375 Kč.
Na večeře restaurace nabízí 30 jídel cenově upravených pro naši skupinu. V nabídce jsou „hotovky“ , jídla z různých druhů masa, jídla z těstovin a nechybí jídla bezmasá. Nabídky najdete na našich internetových stránkách.
Cena 5 večeří (neděle-čtvrtek) je 425 Kč.

 

V Boskovicích najdete obchody se zdravou výživou i pekárnu, s prodejem čerstvého pečiva, „osladit život“ si můžete v místní cukrárně a máte-li „mlsný jazýček na speciální čajíček“ doporučujeme zajít si také do čajovny, zajímavé posezení najdete také v kavárničkách známé Židovské čtvrti.

 

Chcete-li si stravu připravovat sami, je v domově mládeže k dispozici kuchyňka s lednicí, varnou konvicí a vařičem. Je však nutné vzít si s sebou vše potřebné k přípravě pokrmů včetně nádobí. Jestliže na něco zapomenete, můžete si téměř cokoliv nakoupit v nedalekých obchodech.

 

Břeclav

 

Snídaně: pro nenáročné zájemce bude v kuchynce k dispozici „samoobslužná minikantýna“, kde si mohou potraviny na snídani zakoupit. K dispozici budou základní potraviny jako např. malá máslíčka, džemy, vakuově balené uzeniny nebo sýry, jogurty, čaj, káva, a pečivo, oplatky, sušenky atd., které budou průběžně doplňovány. "Samoobslužná minikantýna" funguje na vzájemné důvěře - tzn. že kupující si sám spočítá dle ceníku celkovou částku za odebrané potraviny a tu vloži do přiložené do kasičky.
Svůj zájem o snídaně poznačte v přihlášce, abychom mohli zajistit potraviny v dostatečném množství.

 

Obědy a večeře: Vzhledem k tomu, že v Břeclavi je v těsné blízkosti ubytování veliký výběr restaurací s pestrou nabídkou, nezajišťujeme zde společné stravování. Zájemcům o stravování poskytneme meníčka blízkých restaurací a mohou si zajit na oběd dle momentální chuti i finančních možností.

Polední menu i večeře vaří v blízkém Hotelu Imos (2 min.pěšky), v Kulturním domě (5 min. pěšky) Pipi restaurace (obědy) a čínská restaurace, nedaleké pizzerii (7 minut pěšky) nebo Irské restauraci a hotelu Terezka (do 10 min. pěšky).